ZW-05-14-L-S-982-224-004
Part Number:
ZW-05-14-L-S-982-224-004
Description:
CONN BRD STACK .100" 5POS
Contact Finish - Post (Mating) :
Gold
Contact Finish Thickness - Post (Mating) :
10.0µin (0.25µm)
Length - Overall Pin :
1.430" (36.322mm)
Length - Post (Mating) :
0.224" (5.690mm)
Length - Stack Height :
0.982" (24.943mm)
Length - Tail :
0.224" (5.690mm)
Number of Positions :
5
Number of Rows :
1
Pitch :
0.100" (2.54mm)