HW-06-11-F-S-330-090
Part Number:
HW-06-11-F-S-330-090
Description:
HIGH TEMPERATURE FLEXIBLE BOARD
Color :
Black, Natural
Length - Overall Pin :
0.930" (23.622mm)
Length - Post (Mating) :
0.510" (12.954mm)
Length - Stack Height :
0.330" (8.382mm)
Length - Tail :
0.090" (2.286mm)
Mounting Type :
Through Hole
Number of Positions :
6
Number of Rows :
1
Pitch :
0.100" (2.54mm)