ZW-06-11-G-S-375-277
Part Number:
ZW-06-11-G-S-375-277
Description:
CONN BRD STACK .100" 6POS
Contact Finish - Post (Mating) :
Gold
Contact Finish Thickness - Post (Mating) :
10.0µin (0.25µm)
Length - Overall Pin :
0.930" (23.622mm)
Length - Post (Mating) :
0.278" (7.061mm)
Length - Stack Height :
0.375" (9.525mm)
Length - Tail :
0.277" (7.036mm)
Pitch :
0.100" (2.54mm)