HW-05-09-T-D-394-168-LL
Part Number:
HW-05-09-T-D-394-168-LL
Description:
CONN HDR 10POS 0.1 STACK T/H
Contact Finish - Post (Mating) :
Tin
Contact Finish Thickness - Post (Mating) :
Length - Overall Pin :
0.730" (18.542mm)
Length - Post (Mating) :
0.168" (4.267mm)
Length - Stack Height :
0.394" (10.008mm)
Length - Tail :
0.168" (4.267mm)
Mounting Type :
Through Hole
Number of Positions :
10
Number of Rows :
2
Pitch :
0.100" (2.54mm)
Product Status :
Active
Row Spacing :
0.100" (2.54mm)