ZW-10-20-T-S-865-120
Part Number:
ZW-10-20-T-S-865-120
Description:
CONN BRD STACK .100" 10POS
Contact Finish - Post (Mating) :
Tin
Contact Finish Thickness - Post (Mating) :
Length - Overall Pin :
1.130" (28.702mm)
Length - Post (Mating) :
0.145" (3.683mm)
Length - Stack Height :
0.865" (21.971mm)
Length - Tail :
0.120" (3.048mm)
Pitch :
0.100" (2.54mm)