ZW-10-20-T-S-575-130
Part Number:
ZW-10-20-T-S-575-130
Description:
CONN BRD STACK .100" 10POS
Contact Finish - Post (Mating) :
Tin
Contact Finish Thickness - Post (Mating) :
Length - Overall Pin :
1.130" (28.702mm)
Length - Post (Mating) :
0.425" (10.800mm)
Length - Stack Height :
0.575" (14.605mm)
Length - Tail :
0.130" (3.302mm)
Pitch :
0.100" (2.54mm)