ZW-08-09-L-S-330-291
Part Number:
ZW-08-09-L-S-330-291
Description:
CONN BRD STACK .100" 8POS
Length - Overall Pin :
0.730" (18.542mm)
Length - Post (Mating) :
0.109" (2.769mm)
Length - Stack Height :
0.330" (8.382mm)
Length - Tail :
0.291" (7.391mm)
Number of Positions :
8
Number of Rows :
1
Pitch :
0.100" (2.54mm)