ZW-05-20-T-D-477-090
Part Number:
ZW-05-20-T-D-477-090
Description:
CONN BRD STACK .100" 10POS
Contact Finish - Post (Mating) :
Tin
Contact Finish Thickness - Post (Mating) :
Length - Overall Pin :
1.130" (28.702mm)
Length - Post (Mating) :
0.563" (14.300mm)
Length - Stack Height :
0.477" (12.116mm)
Length - Tail :
0.090" (2.286mm)
Number of Positions :
10
Number of Rows :
2
Pitch :
0.100" (2.54mm)
Product Status :
Active
Row Spacing :
0.100" (2.54mm)