ZW-05-12-G-S-430-120
Part Number:
ZW-05-12-G-S-430-120
Description:
.100" FLEX STACK, FLEXIBLE BOARD
Length - Overall Pin :
1.030" (26.162mm)
Length - Post (Mating) :
0.480" (12.192mm)
Length - Stack Height :
0.430" (10.922mm)
Length - Tail :
0.120" (3.048mm)
Number of Positions :
5
Number of Rows :
1
Pitch :
0.100" (2.54mm)