TW-08-09-T-S-305-075
Part Number:
TW-08-09-T-S-305-075
Contact Finish - Post (Mating) :
Tin
Contact Finish Thickness - Post (Mating) :
Length - Overall Pin :
0.456" (11.582mm)
Length - Post (Mating) :
0.076" (1.930mm)
Length - Stack Height :
0.305" (7.747mm)
Length - Tail :
0.075" (1.905mm)
Mounting Type :
Through Hole
Number of Positions :
8
Number of Rows :
1
Pitch :
0.079" (2.00mm)