ZW-06-09-T-D-424-120
Part Number:
ZW-06-09-T-D-424-120
Description:
CONN BRD STACK .100" 12POS
Contact Finish - Post (Mating) :
Tin
Contact Finish Thickness - Post (Mating) :
Length - Overall Pin :
0.730" (18.542mm)
Length - Post (Mating) :
0.186" (4.724mm)
Length - Stack Height :
0.424" (10.770mm)
Length - Tail :
0.120" (3.048mm)
Number of Positions :
12
Number of Rows :
2
Pitch :
0.100" (2.54mm)
Product Status :
Active
Row Spacing :
0.100" (2.54mm)