ZW-05-14-T-D-710-300
Part Number:
ZW-05-14-T-D-710-300
Description:
CONN BRD STACK .100" 10POS
Contact Finish - Post (Mating) :
Tin
Contact Finish Thickness - Post (Mating) :
Length - Overall Pin :
1.430" (36.322mm)
Length - Post (Mating) :
0.420" (10.668mm)
Length - Stack Height :
0.710" (18.034mm)
Length - Tail :
0.300" (7.620mm)
Number of Positions :
10
Number of Rows :
2
Pitch :
0.100" (2.54mm)
Product Status :
Active
Row Spacing :
0.100" (2.54mm)