ZW-05-13-G-S-775-219
Part Number:
ZW-05-13-G-S-775-219
Description:
CONN BRD STACK .100" 5POS
Contact Finish - Post (Mating) :
Gold
Contact Finish Thickness - Post (Mating) :
10.0µin (0.25µm)
Length - Overall Pin :
1.230" (31.242mm)
Length - Post (Mating) :
0.236" (5.994mm)
Length - Stack Height :
0.775" (19.685mm)
Length - Tail :
0.219" (5.563mm)
Number of Positions :
5
Number of Rows :
1
Pitch :
0.100" (2.54mm)