ZW-09-20-T-S-765-235
Part Number:
ZW-09-20-T-S-765-235
Description:
CONN BRD STACK .100" 9POS
Length - Overall Pin :
1.130" (28.702mm)
Length - Post (Mating) :
0.130" (3.302mm)
Length - Stack Height :
0.765" (19.431mm)
Length - Tail :
0.235" (5.969mm)
Number of Positions :
9
Number of Rows :
1
Pitch :
0.100" (2.54mm)