ZW-06-14-L-S-1000-350
Part Number:
ZW-06-14-L-S-1000-350
Description:
CONN BRD STACK .100" 6POS
Contact Finish - Post (Mating) :
Gold
Contact Finish Thickness - Post (Mating) :
10.0µin (0.25µm)
Length - Overall Pin :
1.430" (36.322mm)
Length - Post (Mating) :
0.080" (2.032mm)
Length - Stack Height :
1.000" (25.400mm)
Length - Tail :
0.350" (8.890mm)
Number of Positions :
6
Number of Rows :
1
Pitch :
0.100" (2.54mm)