ZW-10-14-T-S-570-430
Part Number:
ZW-10-14-T-S-570-430
Description:
CONN HDR 10POS 0.1 STACK T/H TIN
Contact Finish - Post (Mating) :
Tin
Contact Finish Thickness - Post (Mating) :
Length - Overall Pin :
1.430" (36.322mm)
Length - Post (Mating) :
0.430" (10.922mm)
Length - Stack Height :
0.570" (14.478mm)
Length - Tail :
0.430" (10.922mm)
Number of Positions :
10
Number of Rows :
1
Pitch :
0.100" (2.54mm)