FW-02-04-F-D-124-102
Part Number:
FW-02-04-F-D-124-102
Description:
FLEXIBLE MICRO BOARD STACKING HE
Length - Overall Pin :
0.316" (8.026mm)
Length - Post (Mating) :
0.102" (2.591mm)
Length - Stack Height :
0.124" (3.150mm)
Length - Tail :
0.090" (2.286mm)
Mounting Type :
Through Hole
Pitch :
0.050" (1.27mm)
Row Spacing :
0.050" (1.27mm)