HW-03-11-T-S-685-SM-A
Part Number:
HW-03-11-T-S-685-SM-A
Description:
HIGH TEMPERATURE FLEXIBLE BOARD
Color :
Black, Natural
Contact Finish - Post (Mating) :
Tin
Contact Finish Thickness - Post (Mating) :
Length - Overall Pin :
0.865" (21.971mm)
Length - Post (Mating) :
0.180" (4.572mm)
Length - Stack Height :
0.685" (17.400mm)
Length - Tail :
Mounting Type :
Surface Mount
Number of Positions :
3
Number of Rows :
1
Pitch :
0.100" (2.54mm)