TW-02-07-F-S-587-080-001
Part Number:
TW-02-07-F-S-587-080-001
3.00µin (0.076µm)
Length - Overall Pin :
0.752" (19.101mm)
Length - Post (Mating) :
0.085" (2.159mm)
Length - Stack Height :
0.587" (14.910mm)
Length - Tail :
0.080" (2.032mm)
Mounting Type :
Through Hole
Number of Rows :
1
Pitch :
0.079" (2.00mm)