HW-02-11-T-D-440-SM-A
Part Number:
HW-02-11-T-D-440-SM-A
Description:
HIGH TEMPERATURE FLEXIBLE BOARD
Color :
Black, Natural
Contact Finish - Post (Mating) :
Tin
Contact Finish Thickness - Post (Mating) :
Length - Overall Pin :
0.865" (21.971mm)
Length - Post (Mating) :
0.425" (10.800mm)
Length - Stack Height :
0.440" (11.176mm)
Length - Tail :
Mounting Type :
Surface Mount
Number of Positions :
4
Pitch :
0.100" (2.54mm)
Product Status :
Active
Row Spacing :
0.100" (2.54mm)