HW-04-15-F-D-255-126
Part Number:
HW-04-15-F-D-255-126
Description:
HIGH TEMPERATURE FLEXIBLE BOARD
Color :
Black, Natural
3.00µin (0.076µm)
Length - Overall Pin :
0.630" (16.002mm)
Length - Post (Mating) :
0.249" (6.325mm)
Length - Stack Height :
0.255" (6.477mm)
Length - Tail :
0.126" (3.200mm)
Mounting Type :
Through Hole
Pitch :
0.100" (2.54mm)
Row Spacing :
0.100" (2.54mm)