ZW-09-14-T-S-800-125
Part Number:
ZW-09-14-T-S-800-125
Description:
CONN BRD STACK .100" 9POS
Contact Finish - Post (Mating) :
Tin
Contact Finish Thickness - Post (Mating) :
Length - Overall Pin :
1.430" (36.322mm)
Length - Post (Mating) :
0.505" (12.827mm)
Length - Stack Height :
0.800" (20.320mm)
Length - Tail :
0.125" (3.180mm)
Number of Positions :
9
Number of Rows :
1
Pitch :
0.100" (2.54mm)