ZW-09-14-T-S-1150-100
Part Number:
ZW-09-14-T-S-1150-100
Description:
CONN BRD STACK .100" 9POS
Contact Finish - Post (Mating) :
Tin
Contact Finish Thickness - Post (Mating) :
Length - Overall Pin :
1.430" (36.322mm)
Length - Post (Mating) :
0.180" (4.572mm)
Length - Stack Height :
1.150" (29.210mm)
Length - Tail :
0.100" (2.540mm)
Number of Positions :
9
Number of Rows :
1
Pitch :
0.100" (2.54mm)