ZW-04-09-F-D-297-158
Part Number:
ZW-04-09-F-D-297-158
Description:
.100" FLEX STACK, FLEXIBLE BOARD
Contact Finish - Post (Mating) :
Gold
Contact Finish Thickness - Post (Mating) :
Flash
Length - Overall Pin :
0.730" (18.542mm)
Length - Post (Mating) :
0.275" (6.985mm)
Length - Stack Height :
0.297" (7.544mm)
Length - Tail :
0.158" (4.013mm)
Number of Positions :
8
Number of Rows :
2
Pitch :
0.100" (2.54mm)
Product Status :
Active
Row Spacing :
0.100" (2.54mm)