HW-06-10-F-S-472-161
Part Number:
HW-06-10-F-S-472-161
Description:
HIGH TEMPERATURE FLEXIBLE BOARD
Color :
Black, Natural
Length - Overall Pin :
0.830" (21.082mm)
Length - Post (Mating) :
0.197" (5.004mm)
Length - Stack Height :
0.472" (11.989mm)
Length - Tail :
0.161" (4.089mm)
Mounting Type :
Through Hole
Number of Positions :
6
Number of Rows :
1
Pitch :
0.100" (2.54mm)