TW-03-06-F-D-395-135
Part Number:
TW-03-06-F-D-395-135
Description:
FLEXIBLE SURFACE MOUNT BOARD STA
Contact Finish - Post (Mating) :
Gold
Contact Finish Thickness - Post (Mating) :
3.00µin (0.076µm)
Length - Overall Pin :
0.673" (17.094mm)
Length - Post (Mating) :
0.143" (3.632mm)
Length - Stack Height :
0.395" (10.033mm)
Length - Tail :
0.135" (3.429mm)
Number of Positions :
6
Number of Rows :
2
Pitch :
0.079" (2.00mm)
Product Status :
Active
Row Spacing :
0.079" (2.00mm)