ZW-10-12-T-S-880-055
Part Number:
ZW-10-12-T-S-880-055
Description:
CONN BRD STACK .100" 10POS
Contact Finish - Post (Mating) :
Tin
Contact Finish Thickness - Post (Mating) :
Length - Overall Pin :
1.030" (26.162mm)
Length - Post (Mating) :
0.095" (2.413mm)
Length - Stack Height :
0.880" (22.352mm)
Length - Tail :
0.055" (1.400mm)
Number of Positions :
10
Number of Rows :
1
Pitch :
0.100" (2.54mm)