ZW-07-10-L-S-235-300
Part Number:
ZW-07-10-L-S-235-300
Description:
CONN BRD STACK .100" 7POS
Contact Finish - Post (Mating) :
Gold
Contact Finish Thickness - Post (Mating) :
10.0µin (0.25µm)
Length - Overall Pin :
0.830" (21.082mm)
Length - Post (Mating) :
0.295" (7.493mm)
Length - Stack Height :
0.235" (5.969mm)
Length - Tail :
0.300" (7.620mm)
Number of Positions :
7
Number of Rows :
1
Pitch :
0.100" (2.54mm)