ZW-03-19-S-S-793-090-LL
Part Number:
ZW-03-19-S-S-793-090-LL
Description:
CONN BRD STACK .100" 3POS
Contact Finish - Post (Mating) :
Gold
Contact Finish Thickness - Post (Mating) :
30.0µin (0.76µm)
Length - Overall Pin :
1.330" (33.782mm)
Length - Post (Mating) :
0.447" (11.354mm)
Length - Stack Height :
0.793" (20.142mm)
Length - Tail :
0.090" (2.286mm)
Pitch :
0.100" (2.54mm)