FW-02-05-F-D-340-150-TR
Part Number:
FW-02-05-F-D-340-150-TR
Description:
CONN HDR 4POS 0.05 STACK SMD
Length - Overall Pin :
0.490" (12.446mm)
Length - Post (Mating) :
0.150" (3.810mm)
Length - Stack Height :
0.340" (8.636mm)
Pitch :
0.050" (1.27mm)
Row Spacing :
0.050" (1.27mm)