ZW-10-10-T-S-245-120
Part Number:
ZW-10-10-T-S-245-120
Description:
CONN BRD STACK .100" 10POS
Contact Finish - Post (Mating) :
Tin
Contact Finish Thickness - Post (Mating) :
Length - Overall Pin :
0.830" (21.082mm)
Length - Post (Mating) :
0.465" (11.811mm)
Length - Stack Height :
0.245" (6.223mm)
Length - Tail :
0.120" (3.048mm)
Number of Positions :
10
Number of Rows :
1
Pitch :
0.100" (2.54mm)