ZW-09-12-T-S-590-137
Part Number:
ZW-09-12-T-S-590-137
Description:
CONN BRD STACK .100" 9POS
Contact Finish - Post (Mating) :
Tin
Contact Finish Thickness - Post (Mating) :
Length - Overall Pin :
1.030" (26.162mm)
Length - Post (Mating) :
0.303" (7.696mm)
Length - Stack Height :
0.590" (14.986mm)
Length - Tail :
0.137" (3.480mm)
Number of Positions :
9
Number of Rows :
1
Pitch :
0.100" (2.54mm)