TW-06-01-F-S-160-095
Part Number:
TW-06-01-F-S-160-095
3.00µin (0.076µm)
Length - Overall Pin :
0.323" (8.204mm)
Length - Post (Mating) :
0.068" (1.727mm)
Length - Stack Height :
0.160" (4.064mm)
Length - Tail :
0.095" (2.413mm)
Mounting Type :
Through Hole
Number of Positions :
6
Number of Rows :
1
Pitch :
0.079" (2.00mm)