ZW-08-20-T-S-500-130-LL
Part Number:
ZW-08-20-T-S-500-130-LL
Description:
CONN BRD STACK .100" 8POS
Contact Finish - Post (Mating) :
Tin
Contact Finish Thickness - Post (Mating) :
Length - Overall Pin :
1.130" (28.702mm)
Length - Post (Mating) :
0.500" (12.700mm)
Length - Stack Height :
0.500" (12.700mm)
Length - Tail :
0.130" (3.300mm)
Pitch :
0.100" (2.54mm)