TW-07-05-T-S-315-195
Part Number:
TW-07-05-T-S-315-195
Description:
CONN BRD STACK 2.00 7POS
Contact Finish - Post (Mating) :
Tin
Contact Finish Thickness - Post (Mating) :
Length - Overall Pin :
0.594" (15.088mm)
Length - Post (Mating) :
0.084" (2.134mm)
Length - Stack Height :
0.315" (8.000mm)
Length - Tail :
0.195" (4.953mm)
Mounting Type :
Through Hole
Number of Positions :
7
Number of Rows :
1
Pitch :
0.079" (2.00mm)