HW-05-10-L-S-495-SM
Part Number:
HW-05-10-L-S-495-SM
Description:
CONN HDR 5POS 0.1 STACK SMD GOLD
10.0µin (0.25µm)
Length - Overall Pin :
0.765" (19.431mm)
Length - Post (Mating) :
0.270" (6.858mm)
Length - Stack Height :
0.495" (12.573mm)
Length - Tail :
Mounting Type :
Surface Mount
Number of Positions :
5
Number of Rows :
1
Pitch :
0.100" (2.54mm)