DW-06-19-F-S-960
Part Number:
DW-06-19-F-S-960
Description:
FLEXIBLE BOARD STACKING HEADER W
Length - Overall Pin :
1.330" (33.782mm)
Length - Post (Mating) :
0.260" (6.604mm)
Length - Stack Height :
0.960" (24.384mm)
Length - Tail :
0.110" (2.794mm)
Pitch :
0.100" (2.54mm)