TW-03-05-F-D-200-157
Part Number:
TW-03-05-F-D-200-157
Description:
FLEXIBLE SURFACE MOUNT BOARD STA
Contact Finish - Post (Mating) :
Gold
Contact Finish Thickness - Post (Mating) :
3.00µin (0.076µm)
Length - Overall Pin :
0.594" (15.088mm)
Length - Post (Mating) :
0.237" (6.020mm)
Length - Stack Height :
0.200" (5.080mm)
Length - Tail :
0.157" (3.988mm)
Mounting Type :
Through Hole
Number of Positions :
6
Number of Rows :
2
Pitch :
0.079" (2.00mm)
Product Status :
Active
Row Spacing :
0.079" (2.00mm)