HW-05-08-T-D-287-121-LL
Part Number:
HW-05-08-T-D-287-121-LL
Description:
CONN HDR 10POS 0.1 STACK T/H
Contact Finish - Post (Mating) :
Tin
Contact Finish Thickness - Post (Mating) :
Length - Overall Pin :
0.530" (13.462mm)
Length - Post (Mating) :
0.122" (3.099mm)
Length - Stack Height :
0.287" (7.290mm)
Length - Tail :
0.121" (3.073mm)
Mounting Type :
Through Hole
Pitch :
0.100" (2.54mm)
Row Spacing :
0.100" (2.54mm)