TW-03-09-F-D-197-140
Manufacturer:
Samtec, Inc.
Part Number:
TW-03-09-F-D-197-140
Category:
Board Spacers, Stackers (Board to Board)
Description:
FLEXIBLE SURFACE MOUNT BOARD STA
Manufacturer :
Samtec, Inc.
Category :
Color :
Black
Contact Finish - Post (Mating) :
Gold
Contact Finish Thickness - Post (Mating) :
3.00µin (0.076µm)
Length - Overall Pin :
0.456" (11.582mm)
Length - Post (Mating) :
0.119" (3.023mm)
Length - Stack Height :
0.197" (5.004mm)
Length - Tail :
0.140" (3.556mm)
Mounting Type :
Through Hole
Number of Positions :
6
Number of Rows :
2
Pitch :
0.079" (2.00mm)
Product Status :
Active
Row Spacing :
0.079" (2.00mm)