TW-04-12-F-S-775-160
Part Number:
TW-04-12-F-S-775-160
Description:
FLEXIBLE SURFACE MOUNT BOARD STA
Contact Finish - Post (Mating) :
Gold
Contact Finish Thickness - Post (Mating) :
3.00µin (0.076µm)
Length - Overall Pin :
1.110" (28.194mm)
Length - Post (Mating) :
0.175" (4.445mm)
Length - Stack Height :
0.775" (19.685mm)
Length - Tail :
0.160" (4.064mm)
Number of Positions :
4
Number of Rows :
1
Pitch :
0.079" (2.00mm)