TW-03-09-F-D-145-150
Part Number:
TW-03-09-F-D-145-150
Description:
FLEXIBLE SURFACE MOUNT BOARD STA
Contact Finish - Post (Mating) :
Gold
Contact Finish Thickness - Post (Mating) :
3.00µin (0.076µm)
Length - Overall Pin :
0.456" (11.582mm)
Length - Post (Mating) :
0.161" (4.089mm)
Length - Stack Height :
0.145" (3.683mm)
Length - Tail :
0.150" (3.810mm)
Number of Positions :
6
Number of Rows :
2
Pitch :
0.079" (2.00mm)
Product Status :
Active
Row Spacing :
0.079" (2.00mm)