EW-06-19-F-S-950
Part Number:
EW-06-19-F-S-950
Description:
FLEXIBLE BOARD STACKING HEADER W
Length - Overall Pin :
1.330" (33.782mm)
Length - Post (Mating) :
0.050" (1.270mm)
Length - Stack Height :
0.950" (24.130mm)
Length - Tail :
0.330" (8.382mm)
Number of Positions :
6
Number of Rows :
1
Pitch :
0.100" (2.54mm)