ZW-12-07-T-S-250-125
Part Number:
ZW-12-07-T-S-250-125
Description:
CONN BRD STACK .100" 12POS
Contact Finish - Post (Mating) :
Tin
Contact Finish Thickness - Post (Mating) :
Length - Overall Pin :
0.430" (10.922mm)
Length - Post (Mating) :
0.055" (1.397mm)
Length - Stack Height :
0.250" (6.350mm)
Length - Tail :
0.125" (3.180mm)
Number of Positions :
12
Number of Rows :
1
Pitch :
0.100" (2.54mm)