ZW-06-17-G-S-226-148
Part Number:
ZW-06-17-G-S-226-148
Description:
CONN BRD STACK .100" 6POS
Contact Finish - Post (Mating) :
Gold
Contact Finish Thickness - Post (Mating) :
10.0µin (0.25µm)
Length - Overall Pin :
0.480" (12.192mm)
Length - Post (Mating) :
0.106" (2.692mm)
Length - Stack Height :
0.226" (5.740mm)
Length - Tail :
0.148" (3.759mm)
Number of Positions :
6
Number of Rows :
1
Pitch :
0.100" (2.54mm)