ZW-02-10-S-D-445-112
Part Number:
ZW-02-10-S-D-445-112
Description:
CONN BRD STACK .100" 4POS
Contact Finish - Post (Mating) :
Gold
Contact Finish Thickness - Post (Mating) :
30.0µin (0.76µm)
Length - Overall Pin :
0.830" (21.082mm)
Length - Post (Mating) :
0.273" (6.934mm)
Length - Stack Height :
0.445" (11.303mm)
Length - Tail :
0.112" (2.845mm)
Number of Positions :
4
Pitch :
0.100" (2.54mm)
Product Status :
Active
Row Spacing :
0.100" (2.54mm)