TW-03-09-T-S-210-123-002
Part Number:
TW-03-09-T-S-210-123-002
Description:
CONN BRD STACK 2.00 3POS
Contact Finish - Post (Mating) :
Tin
Contact Finish Thickness - Post (Mating) :
Length - Overall Pin :
0.456" (11.582mm)
Length - Post (Mating) :
0.123" (3.124mm)
Length - Stack Height :
0.210" (5.334mm)
Length - Tail :
0.123" (3.124mm)
Number of Positions :
3
Number of Rows :
1
Pitch :
0.079" (2.00mm)