DW-06-13-F-S-925
Part Number:
DW-06-13-F-S-925
Description:
CONN HDR 6POS 0.1 STACK T/H GOLD
Length - Overall Pin :
1.230" (31.242mm)
Length - Post (Mating) :
0.195" (4.953mm)
Length - Stack Height :
0.925" (23.495mm)
Length - Tail :
0.110" (2.794mm)
Pitch :
0.100" (2.54mm)