ZW-10-09-T-S-245-180
Part Number:
ZW-10-09-T-S-245-180
Description:
CONN BRD STACK .100" 10POS
Contact Finish - Post (Mating) :
Tin
Contact Finish Thickness - Post (Mating) :
Length - Overall Pin :
0.730" (18.542mm)
Length - Post (Mating) :
0.305" (7.747mm)
Length - Stack Height :
0.245" (6.223mm)
Length - Tail :
0.180" (4.572mm)
Number of Positions :
10
Number of Rows :
1
Pitch :
0.100" (2.54mm)