ZW-05-10-G-S-200-315
Part Number:
ZW-05-10-G-S-200-315
Description:
CONN BRD STACK .100" 5POS
Length - Overall Pin :
0.830" (21.082mm)
Length - Post (Mating) :
0.315" (8.000mm)
Length - Stack Height :
0.200" (5.080mm)
Length - Tail :
0.315" (8.000mm)
Number of Positions :
5
Number of Rows :
1
Pitch :
0.100" (2.54mm)